6/05/2022

Tutorial - entomologiczna ramka

Cześć!
Dawno mnie tu nie było i postanowiłam trochę nadgonić publikację niektórych projektów. Przede wszystkim foto-tutoriale, które tworzę dla DT Home Decor Craft O'Clock. Myślę, że blog to najwygodniejsze dla nich miejsce :)

Na początek prosty do wykonania, ale bardzo efektowy projekt. Ramka inspirowana starymi eksponatami rodem z muzeum historii naturalnej! Jeżeli tak, jak mnie fascynują Was takie owady i jednocześnie nie chcielibyście ich mieć w oryginale - papierowa wersja jest świetną alternatywą.


Papiery i dodatki Craft O'Clock, z których korzystałam:
1) Hours of longing zestaw 30,5x30,5 cm
2) Vintage Treasure zestaw 20,5x20,3 cm
3) Hours of longing Junk Journal Extras Set
4) Vintage Treasure Junk Journal  Extras Set
5) Dodatki do wycinania MM Extras to cut - II - Insects/Owady 

Z dużej kolekcji wycinam główne tło, a z mniejszej wybieram papiery z motywem gazety i docinam je mniejsze o 2 cm. Dodatki i owady staram się wyciąć jak najdokładniej, bez białej obwódki. Tła strzępię na krawędziach, wszystko postarzam tuszami.

Większość starych eksponatów oprawiona jest w ciemne ramy dlatego swoją maluję gesso na czarno i zabezpieczam woskiem. Następnie gdzieniegdzie ją przecieram papierem ściernym i nadaję efekt patyny matowymi woskami. Na szybkach stempluję spękania przy pomocy permanentnego tuszu.

Plakietki z numeracją pokrywam przezroczystym preparatem do spękań, po wyschnięciu podkreślam je pastą antyczną.

Czas na ułożenie kompozycji, tła i dodatki przyklejam na płasko. Owadom podkręcam skrzydła i przyklejam tylko na środku, dodatkowo wkuwam w nie szpilki, które przycinam za pomocą cążek.

Gotowe, całość można zamknąć w ramkę i cieszyć oko swoją entomologiczną ozdobą, dla której nie ucierpiało żadne stworzonko :)


 Pozdrawiam ciepło!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Kalowanki , Blogger