12/01/2020

Szybkie i łatwe pudełeczko na mały upominek lub kalendarz adwentowy

Dzisiaj wpis, który przygotowałam gościnnie dla bloga DIY zrób to sam - zapraszam i tam :)


Szybkie i łatwe pudełeczka, które świetnie sprawdzą się zarówna jako opakowanie na drobny upominek, jak i baza do kalendarza adwentowego.Na 2-calowe pudełka potrzebujemy:
- papier 15x15 cm,
- papier 15,2x15,2 cm,
- tablica do bigowania,
- dziurkacz do kopert,
- klej.
I do zrobienia pudełka to tyle!

Reszta to ozdoby, które przecież dobieramy według uznania. U mnie będą to:
- papierowy kwadrat i liczba z ozdobniejszego papieru,
- płatki poinsecji z wykrojnika,
- gałązki świerku z wykrojnika,
- ćwiek,
- metaliczna farbka,
- złoty sznurek,
- kosteczki 3D.

Przepis na pudełeczko jest prosty i skuteczny przy każdym rozmiarze: papier na wieczko docinamy większy o 2 mm (~1/16") i bigujemy identycznie, jak podstawę.

Ze względu na podziałkę na tablicy do bigowania, dla ułatwienia działam na calach. Bierzemy tablicę i bigujemy na 2", obracamy papier o 90 stopni i ponownie na 2" – i tak wszystkie boki. To samo robimy z wieczkiem. Uwaga! Niech nie kusi Was bigowanie od razu i na 4", bo może wyjść nierówno. Sposób z obracaniem papieru niweluje ewentualne nierówności.

W każdym boku ucinamy jedno zagięcie, aż do przecięcia z pierwszym prostopadłym bigowaniem. Powstają nam skrzydełka, jak wiatraczek.

 Można je już tak zostawić i kleić całość, ja wolę jednak je przyciąć.

Papiery zginamy i kleimy skrzydełkami do środka. W wieczku wycinamy dziurkaczem (stroną notch) wcięcia na dwóch przeciwstawnych bokach – ułatwiają otwieranie pudełeczka. I to tyle – nasz box gotowy! Można zabrać się za ozdabianie.

Korzystam z jednostronnego papieru, więc dla lepszego wykończenia tuszuję krawędzie pokrywki.

 Voilà! Proste i eleganckie opakowanie na drobny upominek już jest.

Płatki poinsecji podkreślam metaliczną farbką, podkręcam je przy pomocy kości do bigowania, sklejam naprzemiennie i całość spinam złotym ćwiekiem.


Od góry na kosteczkach dystansowych przyklejam ozdobny papier i kwiatek z gałązkami, z boku zaś liczbę i kokardkę ze sznurka.

Takie pudełeczka można wykorzystać również jak szufladki – w takim przypadku dziurkujemy na jednym boku wewnętrzną część. Bardzo łatwo wówczas stworzyć kompozycję z pudełeczek przyklejając je do siebie, np. w kształt choinki tworząc efektowny kalendarz adwentowy.


A tu przykład dwustronnego kalendarza w innej kolorystyce :)

Mam nadzieję, że mój sposób na szybkie pudełeczka się przyda.

Trzymacje się ciepło!
2 komentarze:

  1. Bardzo podoba mi się to pudełeczko Ciekawy pomysł i idealnie dopasowana kolorystyka. A całość dopełnia funkcjonalność wiele skarbów tam można pomieścić.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kalowanki , Blogger