10/04/2020

Jesienne projekty

 Cześć!

Dzisiaj przychodzę do Was z pracami, które powstały w napływie jesiennej weny.

Jako pierwszy przedstawiam projekt, który powstał z myślą o jesiennym wyzwaniu "Sielsko i anielsko" w grupie Alchemia Sztuki z Karoliną Bukowską. Już wiem, że to będzie moja ulubiona praca w październiku, i co tu zrobić, skoro to dopiero początek miesiąca? Zgłosiłam ją również na jesienne wyzwanie "Jesień, jesień..." w Świecie Pasji.Owalna baza, której głównym elementem jest zmediowana mała metalowa tacka. Na środku co nieco decoupage, niestety powłoka z pasty pękającej się zbuntowała i nie popękała. Poza tym w ruch poszło dużo białego gesso, pasta piaskowa, pasta modelująca, farby akrylowe, metaliczny fluid - a to wszystko pokryło papierowe kwiaty, metalowe i szklane ozdoby, odciski z lekkiej masy, odlew z żywicy, suszki i sizal. Czego chcieć więcej? Wyszło sielsko i anielsko, a przede wszystkim romantycznie.

Następna praca powstała z myślą o wyzwaniu w Zielonych Kotach "Litery i cyfry". Zgłosiłam ją również do wyzwania "Sielsko i anielsko" w Alchemii Sztuki.


Szybki i przyjemny projekt. Owalna ozdoba z dość nietypowym dla mnie połączeniem kolorów: czerwieni z brązami i beżami. Ręczne robione kwiaty z papieru, żywiczny odlew sowy, tekturowe litery i cyfry, do tego media: gesso, farby akrylowe, pasta strukturalna, puder do embossingu, pasta pękająca, pasta postarzająca, metaliczny wosk. Może na pierwszy rzut oka tych wszystkich mediów nie widać, ale po prostu dużo się działo podczas tworzenia :D

W ramach nagłego weekendowego twórczego natchnienia stworzyłam również dwie serie kart ATC (artist trading card). Jest to mała forma, zaledwie 2,5x3,5", zainspirowana kolekcjonerskimi kartami rodem z USA, idealna na wymianki z innymi twórcami, czy też do testowania nowych mediów i pomysłów. 
Te zgłaszam na wyzwanie "Mixed Media - stemple" w Art Piaskownica:


Tła kolorowane tuszami i wykończone stemplami, do tego kompozycje ze ścinków papierów, elementów do wycinania, skrapek i wyciętych odbitek stempli - nostalgicznie i retro.
Pozdrawiam ciepło!

12 komentarzy:

 1. Świetne prace!

  Dziękuję za udział w wyzwaniu bloga Kreatywnego Świata Pasji :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe ATC. Dziękuję za udział w wyzwaniu Art-Piaskownicy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ależ te ATC są zmyślne. Dziękuję za udział w wyzwaniu Art-Piaskownicy

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetnie się prezentują ATCiaki :) Pozdrawiam! Angi/DT Art - Piaskownica

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem zauroczona! Przepiękne prace! Dziękuję za udział w wyzwaniu Bloga Świat Pasji;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepiękne prace!
  Dziękuję za udział w wyzwaniu Bloga Kreatywnego sklepu Świat Pasji.
  Pozdrawiam,
  Aga, Scrapeciarnia

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kalowanki , Blogger